EN
Liepos 2, 2015

Kompiuteris verslui, ką reikėtų žinoti

Pardavimo projektų vadovo asmeninė nuomonė, ką reiktų žinoti, prieš perkant kompiuterį verslui.

Versle vis didesnis dėmesys skiriamas IT įrangai. Seniai suprantama, kad kokybiški kompiuteriai ir IT įrenginiai yra vienas daugumos įmonių sėkmingo darbo pagrindų.   

Tačiau mažose ir vidutinio dydžio įmonėse be aiškios vidinės IT įrangos pirkimų kontrolės tai kol kas yra tik siekiamybė. Neaiškūs pirkimo kriterijai ar žinių trūkumas sukelia papildomą galvos skausmą prieš pirkimą, bei nuostolius jau vėliau naudojantis technika.   

Norint to išvengti, pasidalinsiu mintimis apie vieno dažniausių IT pirkinių, kompiuterio, įsigijimą, pateikdamas esminius atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus.  

Operacinė sistema?   

Galbūt atrodys keista, tačiau nustebsite sužinoję, kad daugiausiai klausimų, nesėkmių ir nuostolių sukelia būtent kompiuterio operacinė sistema (OS). Kompiuterio pirkimo momentu klaidingas OS pasirinkimas dažniausiai būna finansiškai skausmingiausias. Nes „Microsoft neatleidžia klaidų“ – pereiti prie kitos Windows OS yra brangiau, nei pirkti reikiamą iškarto (ir čia neįskaičiuojant pirminės versijos pirkimo :) ).   

O kas yra tinkama OS šiuo atveju?  

Atsakymas yra paprastas – Windows 7/8/8.1 Pro. Prieinama iškart su dauguma „teisingų“ kompiuterių. Būdas sutaupyti porą šimtų litų perkant namams skirtą žemesnės klasės kompiuterį įmonei su paprasta Windows OS, argumentuojant, kad kol kas nėra poreikio visoms jos funkcijoms, pavyzdžiui prisijungimas prie domeno, vėliau vien dėl OS galimybių plėtimo kainuos porą kartų daugiau.  

Gamintojai ir būtini kompiuterio atributai:Šiuo metu rinkoje galima suskaičiuoti 10 ir daugiau gamintojų, siūlančių savo įvairių kainų ir kategorijų kompiuterius. Renkantis, kurio tiekėjo produkciją pirkti, reikėtų aiškiai suprasti, kad versle vieta tik verslo klasės nešiojamiems ir stacionariems. Kaip juos atskirti?  

Jau minėta Windows Pro operacinė sistema.Trijų metų garantija ir ją teikiantis aukšto lygio garantinis servisas. Niekas nenori mėnesį-du taisomos darbo vietos. Čia būtų galima paminėti tris gamintojus – HP, Dell, Lenovo, kurie turi net po kelis autorizuotus garantinio serviso centrus. Kitiems gamintojams reikia palinkėti daugiau investuoti į popirkiminį įrangos ir kliento aptarnavimą, o ne „parduodu pigiai-pamirštu“ schemą.Matinė (AntiGlare) matrica.Aukštesnės klasės kompiuteriuose būtinas SSD kaupiklis, apie jo naudą buvo kalbama anksčiau. 

   Kitos savybės, tokios kaip: video išvestys, skaičių klaviatūra (nešiojamo atveju), dock jungtis ar LTE adapteris, kiekvienam atvejui peržiūrimos individualiai. Geriausia savo poreikius tiksliai perduoti pardavėjui, kad nepraleisti pro akis svarbios detalės, kurios papildomai nusipirkti greičiausiai ir nebeišeis.  

Nešiojamas ar stacionarus?  

Itin lengvai atsakomas klausimas. Ar darbo vieta bus nešiojama? Jei taip, ir dažnai, tada mobilus 13.3-14colių nešiojamas kompiuteris, kurio kaina šiuo metu gera. Dėsnis, „kuo lengvesnis, tuo brangesnis“ išlieka, bet jau nėra toks „skausmingas“, kaip prieš kelis metus, kai už 1,5kg kompiuterį tekdavo sumokėti dvigubai ir daugiau, nei už 15 colių kokybišką, bet sunkų ir didelį „darbinį arklį“.  

15 colių variantai aktualūs tada, kai būtina šoninė skaičių klaviatūra, ar didesnis darbinis ekrano plotas. Beje, kalbant apie jį, verslo vartotojai vis dažniau naudoja bent jau du monitorius, kurie padeda padidinti darbo spartą iki 50%. Taigi, komplekto „nešiojamas + išorinis monitorius“ galimybė turėtų būti apsvarstyta – malonumas su dviem darbiniais ekranais daryti „copy > paste“ operacijas, ar lyginti skirtingus dokumentus.   

Jei kompiuteris bus nejudinamas, nereikėtų vaikytis nešiojamų mados. Tos pačios kainų kategorijos stacionarus bus 2-3 kartus greitesnis. Sunku patikėti? Pagrindinis dėmesys kuriant nešiojamus – jų darbo laikui be laido. Dėl to nešiojamo i5 procesorius yra ~dvigubai lėtesnis už stacionaraus i5. Panašumas tik pavadinime, ne spartoje:  

Kiti privalumai: didesnis monitoriaus(ių) darbinis plotas, geresnės plėtimo galimybės, praktikoje retesni gedimai.  

Techninės charakteristikos?  

Pamirškite tuos laikus, kai kompiuterio spartą darbe akivaizdžiai įtakojo procesorius, operatyvios atminties kiekis, ar kietojo disko sūkiai. Šiuo metu kasdieninėms užduotims, kaip naršymas internete, outlook, ar biuro rinkinio programoms per akis i3 klasės ar net pigesnio procesoriaus. Didesni skaičiukai dabar dažniau yra ne greičio nusakymo faktorius, o kliento gaudymas išleisti daugiau pinigų. Kaip jau minėta, geriau skirti papildomas lėšas SSD kaupikliui, nei i7 ženkliukui ant korpuso. Dideli GB skaičiai aprašyme dažnai tik ir liks skaičiais, o ne sparta :).     

Visgi, jei dirbate su specialiomis, daug kompiuterio resursų reikalaujančiomis programomis, kur tikrai reikia galingo kompiuterio, svarbu atkreipti dėmesį į galimą „butelio kaklelio efektą“. Yra atvejai, kai viena silpnesnė dalis stabdys visos galingos sistemos darbą. Tai dažnai gali būti lėtas HDD kaupiklis, ribotas RAM skaičius, ar neprofesionalios klasės vaizdo plokštė dirbant su projektavimo programomis (Quadro ar Firepro sprendimai, dirbant, pavyzdžiui, su Solidworks ar Maya).  

   

Čia pasidalinta bendra informacija apie kompiuterio pirkimą. Visgi, kaip žinoma, kiekvienas pirkimo atvejis yra individualus. BTT Group pardavimų kolektyvas padės ir patars, jei iškils klausimų norint atnaujinti savo IT ūkį. Rašykite pardavimai@btt.lt ir padėsime išsirinkti geriausiai poreikius atitinkantį kompiuterį.   

   

Susisiekite su mumis

Pasirinkite kaip norite su mumis susisiekti. Galite rezervuoti susitikimą arba galite gauti individualų pasiūlymą. Gavę užklausą susisieksime su jumis per 1 d.d.

Nereikia investuoti į kompetenciją ir motyvaciją
Mokate tik už atliktus darbus
Tiksliai planuojamos, fiksuotos išlaidos IT infrastruktūros išlaikymui
Absoliutus lankstumas valdant paslaugų apimtį pagal poreikį
Ačiū. Jūsų žinutę gavome, susisieksime kaip galima greičiau.
Kažkas ne taip. Bandykite dar kartą.
Ačiū. Jūsų žinutę gavome, susisieksime kaip galima greičiau.
Kažkas ne taip. Bandykite dar kartą.
Ačiū. Jūsų žinutę gavome, susisieksime kaip galima greičiau.
Kažkas ne taip. Bandykite dar kartą.
Ačiū. Jūsų žinutę gavome, susisieksime kaip galima greičiau.
Kažkas ne taip. Bandykite dar kartą.
„Patikimas partneris, kurį galiu rekomenduoti.“
„Džiaugiamės bendradarbiaudami su aukštos kompetencijos partneriu.“
„Turime IT partnerį, kuris žino, ką daro.“

Naujienlaiškis

Ačiū, kad užsiprenumeravote!
Klaida! Bandykite dar kartą.

Prenumeruokite BTT Cloud naujienlaiškį ir gaukite tikrai specialius pasiūlymus pirmieji!

Naujienlaiškis

Prenumeruokite BTT Cloud naujienlaiškį ir gaukite tikrai specialius pasiūlymus pirmieji!

Ačiū, kad užsiprenumeravote!
Klaida! Bandykite dar kartą.
EN