EN
Gegužės 11, 2021

NanoAvionics: palydovų projektavimui renkamės Lenovo

„NanoAvionics“

Pirmasis palydovų gamintojas Lietuvoje „NanoAvionics“ – jau ryškus vardas pasaulio kosmoso industrijų žemėlapyje.

Šią vasarą kontraktą su NASA pasirašę pirmojo lietuviško palydovo kūrėjaiper šešerius veiklos metus jau dalyvavo dešimtyse palydovų misijų, bendrovėpaaugo daugiau nei dešimt kartų ir neslepia ambicijos per artimiausią laikmetįpaaugti dar tiek pat, plėstis tiek Europoje, tiek JAV.

Neseniai pranešta, kad mažuosius palydovus gaminanti „NanoAvionics“, kartusu vokiečių kompanija „Exolaunch“ pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, pagalkurį du lietuvių pagaminti CubeSAT tipo palydovai bus integruoti į kompanijosSpaceX Falcon 9 raketas-nešėjas bei jau šių metų gruodį paleisti į Žemėsorbitą.

Pasak bendrovės plėtros vadovo Tomo Tylos Viskonto, pagrindinis tikslas –gaminti ir į kosmosą leisti ne tik pavienius palydovus, tačiau ir vadinamuosiuspalydovų spiečius.

Palydovų projektavimas ir gamyba reikalauja specialių technologiniųresursų, todėl NanoAvionics renkasi Lenovo prekės ženklo kompiuterius –vadinamuosius workstation (liet. darbo stotis), bei gi, Lenovomonitorius.

Kosmoso užkariautojai iš Lietuvos naudoja dviejų rūšių workstation. Mobiliosiosdarbo stotys dažniausiai naudojamos palydovų projektavimui, tuomet darbuotojaigali dirbti tiek biure, tiek už jo ribų.

Palydovų modeliavimui ir simuliacijoms naudojami stacionarūs worsktationsu quadro serijos NVidia vaizdoplokštėmis ir bent 64GB. darbinės atminties.

„Modeliuojant palydovus būtent kompiuteriu mes bandome apskaičiuotisąlygas, kurios palydovą supa orbitoje. Tokiems skaičiavimams reikia labainemažai procesoriaus darbinės atminties ir vaizdo plokštės pajėgumų“, sakoTomas Tyla Viskontas.

Neatsiejama NanoAvionics technologijų infrastruktūros dalis yra ir QHD raiškos Lenovo T klasės monitoriai, kurie praverčia ne tik kasdieniuoseprojektavimo darbuose, tačiau ir dirbant su dokumentais. Palydovų versledokumentacija ne mažiau svarbi, negu pats projektavimas.

„Tai, kad aukštųjų technologijų bendrovės, garsinančios Lietuvos vardąvisame pasaulyje, renkasi Lenovo – milžiniškas įvertinimas tiek čia, lokaliai,tiek pasauliniu mastu“, sako Adas Liubancas, Lenovo verslui skirtos įrangospardavimų vadovas Baltijos šalims. Pasak jo, tokį pasirinkimą lemia keletasfaktorių.

Lenovo ThinkPad (ThinkPad – Lenovo kompiuterių serija verslui) rinkojegerai žinomi dėl savo patikimumo. Šie kompiuteriai gamybos metu testuojamilaikantis 12 armijos standartų, jie atlaiko temperatūros svyravimus,yra atsparesni drėgmei, vibracijoms, mechaniniams šokams.

„Ištestavę įrangą sudėtingomis sąlygomis mes galime užtikrinti, kad jinaibus patikima ir padės vartotojui atlikti visas jo užduotis“, sako A. Liubancas.

Kitas lemiamas faktorius yra vadinamasis Lenovo Performance Tuner –specializuota programinė įranga Lenovo workstation/darbinėms stotims,optimizuojanti kompiuterio darbą pagal tai, ką dažniausiai naudoja vartotojas,tuomet sistema paskirsto resursus taip, kad darbas būtų produktyvesnis.

Kalbant apie darbo vietą – Lenovo vis daugiau investuoja į komfortą irpatogumą. Darbo vieta naudojant USB-C monitorius yra ateities sprendimas. Taigeresnė QHD rezoliucija ir visos funkcijos: duomenų ir vaizdo perdavimas,įrenginio krovimas – viename. Daisy chain funkcionalumas užtikrinagalimybę sujungti iki keturių monitorių vienu metu.

NanoAvionics IT infrastruktūrą valdo ir prižiūri, bei įranga tiekia LenovoPlatinum partneris BTT Cloud, turintis specialią, aukščiausią kompetencijąliudijančią, Workstation Expert kvalifikaciją.

Susisiekite su mumis

Pasirinkite kaip norite su mumis susisiekti. Galite rezervuoti susitikimą arba galite gauti individualų pasiūlymą. Gavę užklausą susisieksime su jumis per 1 d.d.

Nereikia investuoti į kompetenciją ir motyvaciją
Mokate tik už atliktus darbus
Tiksliai planuojamos, fiksuotos išlaidos IT infrastruktūros išlaikymui
Absoliutus lankstumas valdant paslaugų apimtį pagal poreikį
Ačiū. Jūsų žinutę gavome, susisieksime kaip galima greičiau.
Kažkas ne taip. Bandykite dar kartą.
Ačiū. Jūsų žinutę gavome, susisieksime kaip galima greičiau.
Kažkas ne taip. Bandykite dar kartą.
Ačiū. Jūsų žinutę gavome, susisieksime kaip galima greičiau.
Kažkas ne taip. Bandykite dar kartą.
Ačiū. Jūsų žinutę gavome, susisieksime kaip galima greičiau.
Kažkas ne taip. Bandykite dar kartą.
„Patikimas partneris, kurį galiu rekomenduoti.“
„Džiaugiamės bendradarbiaudami su aukštos kompetencijos partneriu.“
„Turime IT partnerį, kuris žino, ką daro.“

Naujienlaiškis

Ačiū, kad užsiprenumeravote!
Klaida! Bandykite dar kartą.

Prenumeruokite BTT Cloud naujienlaiškį ir gaukite tikrai specialius pasiūlymus pirmieji!

Naujienlaiškis

Prenumeruokite BTT Cloud naujienlaiškį ir gaukite tikrai specialius pasiūlymus pirmieji!

Ačiū, kad užsiprenumeravote!
Klaida! Bandykite dar kartą.
EN